16 C
Lviv
Вівторок, 16 Червня, 2026

У Бродах не працюють школи після атаки рф

У Бродах задимлення після російської атаки: школи закрили, людей просять сидіти вдомаГорять нафтопродукти, у повітрі перевищення оксиду вуглецю

Новини ЛьвоваУ Бродах не працюють школи після атаки рф

Ранком 27 січня росіяни вдарили по якомусь об’єкту в Бродівській громаді. І почалися проблеми. Загорілися нафтопродукти, пішов дим, по місту сморід розійшовся. Людей просять сидіти вдома, школи позакривали. Про це розповіла Бродівська міська рада.

Близько сьомої ранку пролунала тривога в Золочівському районі — безпілотники летіли. А потім бабах — і прилетіло. По інфраструктурному об’єкту вдарили, нафтопродукти запалали.

Слава Богу, люди не постраждали. Але от дим пішов такий, що краще вдома сидіти.

Корисно: Погода у Бродах сьогодні

Дим розійшовся по всіх Бродах

На місці працюють рятувальники, пожежники, всі хто треба. Фахівці повітря перевіряють — дивляться, що там у ньому є. Результати пізніше скажуть.

А поки що дим по Бродах стелиться. Сморід неприємний, їдкий такий. Міська рада каже — зачиніть вікна щільно, двері також. І на вулицю без потреби не виходьте.

Бо дихати цим — то собі шкодити. Особливо тим, хто й так із легенями проблеми має.

Дим розійшовся по всіх Бродах

Якщо мусите вийти — маску одягніть

Ну а якщо вже треба вийти — то хоч маску зволожену одягніть. Або респіратор. Особливо це людям з астмою чи іншими хворобами дихальних шляхів.

Бо дим від нафтопродуктів — це не жарт. Там усякої хімії повно, що в легені потрапляє.

Корисно: Де замовити суші у Бродах

Школи позакривали, садочки — на чергуванні

На 27-28 січня у Бродах школи позакривали. Діти вдома сидять — безпечніше так, ніж у задимленому місті.

У садочках зробили чергові групи. А ті садочки, що вранці вже дітей прийняли — працюють, але з позачиняними вікнами та дверима. Щоб дим не заходив.

У Смільному — чадний газ

Максим Козицький, голова ОВА, розповів, що в селі Смільне (це поруч із Бродами) намірили перевищення оксиду вуглецю. Це ж той самий чадний газ — без запаху, але дуже поганий.

Від нього людина може й отруїтися. А якщо багато надихатися — то й гірше може статися.

Тож не жарти це. Справді краще вдома посидіти, поки не розвіється.

Ситуацію контролюють

Козицький каже — ситуація під контролем. Радіації немає, це файно. Спеціалісти далі повітря перевіряють, дивляться, куди вітер дим несе.

Треба ж розуміти, які села ще можуть під загрозу потрапити. Щоб людей вчасно попередити.

“Надзвичайна ситуація” — так делікатно називають

Міська рада в повідомленні написала про “надзвичайну ситуацію”. От так делікатно про російський удар пишуть.

Але ми ж розуміємо — це не якась випадковість. Це окупанти навмисно вдарили. По цивільному об’єкту. Як завжди.

Зараз найголовніше — спокій тримати і рекомендації слухати. Сидіть вдома, вікна не відчиняйте, без потреби не виходьте.

Служби справляються. Вогонь гасять, повітря моніторять. Буде добре, тільки треба трохи перечекати.

Тримайтеся, бродівчани. Пережили вже не таке — й це переживемо. Головне — здорові будьте.

Нікітін Максим
Нікітін Максимhttp://lviv24.news
Нікітін Максим - автор всіх текстів на Львів24. Я маю досвід у написанні цікавих статей. Дуже багато знаю про Львів і пишу авторські статті для туристів.

Залишити коментар

Напишіть Ваш коментар
Ваше ім'я

Вартість проїзду у Львові: гаманці готуються до «сюрпризів» від мерії

Львів’яни, тримайтеся за поручні міцніше, бо цифри в проєкті нових тарифів змушують серце битися частіше. Ратуша офіційно озвучила пропозицію щодо перегляду цін у громадському...

Львів побив рекорд: сотні людей одночасно розписували писанки — і це було вар’ятство у найкращому сенсі

Уявіть: сотні людей, один простір, тисячі кольорів — і жодного телефону в руках. Писанки Львів рекорд — це вже не просто новина, це подія,...

Безкоштовна пересадка у Львові повертається 11 квітня: що змінилося і як це працює

З 11 квітня у львівських автобусах, трамваях і тролейбусах знову запрацює безоплатна пересадка. Згідно з рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 10 березня,...